Choroby imunitního systému

Poruchy obranyschopnosti organismu. Někdy je imunita „líná“, jindy příliš „horlivá“. Může i zcela selhat nebo může poškozovat buňky stejného těla.

Startující projekt zaměřený na podporu osvěty o atopické dermatitidě upozorňuje na tíživé životní situace lidí s výskytem tohoto chronického onemocnění. Život v moderní době přináší mnoho výhod spojených s větším komfortem a pocitem luxusu, ale zároveň svádí k nevhodnému životnímu stylu, který způso ..
S příchodem teplých dnů to majitele letních chat láká z města ven. Pro alergiky mohou ale letní chaty představovat přímo „semeniště“ jejich respiračních problémů. Roztočům se v chatách totiž daří více než dobře. Jejich rozmnožení nezabránila ani zima v nevytápěných objektech nebo nedostatečný přísun ..
IBD střeva
IBD neboli Inflammatory bowel disease je zánětlivé onemocnění střev , které zahrnuje chronický zánět celého nebo části zažívacího traktu. Mezi onemocnění IBD patří především ulcerózní kolitida a Crohnova choroba, stejně jako nespecifický zánět střev. V rámci výzkumu byly publikovány výsledky  mnohýc ..
vozík pro pacienta Guillain Barré syndrom
Guillain Barré syndrom je vzácné, ale závažné autoimunitní onemocnění, které má vliv na periferní nervový systém (to jsou jakékoliv části nervového systému mimo mozku a míchy). Autoimunitní onemocnění napadá pacientův imunitní systém a ničí zdravé neurobuňky.  Tedy přesněji, při Guillain Barré syndr ..
onkologické onemocnění
Onkologické onemocnění není stopka pro budoucí těhotenství. Pražské centrum reprodukční medicíny Sanatorium Pronatal uskutečnilo v polovině října loňského roku první úspěšnou autotransplantaci vaječníkové tkáně mladé ženě, která překonala onkologické onemocnění a jeho léčbu. Dala jí naději, že otěho ..