Choroby imunitního systému

Poruchy obranyschopnosti organismu. Někdy je imunita „líná“, jindy příliš „horlivá“. Může i zcela selhat nebo může poškozovat buňky stejného těla.

IBD střeva
IBD neboli Inflammatory bowel disease je zánětlivé onemocnění střev , které zahrnuje chronický zánět celého nebo části zažívacího traktu. Mezi onemocnění IBD patří především ulcerózní kolitida a Crohnova choroba, stejně jako nespecifický zánět střev. V rámci výzkumu byly publikovány výsledky  mnohýc ..
vozík pro pacienta Guillain Barré syndrom
Guillain Barré syndrom je vzácné, ale závažné autoimunitní onemocnění, které má vliv na periferní nervový systém (to jsou jakékoliv části nervového systému mimo mozku a míchy). Autoimunitní onemocnění napadá pacientův imunitní systém a ničí zdravé neurobuňky.  Tedy přesněji, při Guillain Barré syndr ..
onkologické onemocnění
Onkologické onemocnění není stopka pro budoucí těhotenství. Pražské centrum reprodukční medicíny Sanatorium Pronatal uskutečnilo v polovině října loňského roku první úspěšnou autotransplantaci vaječníkové tkáně mladé ženě, která překonala onkologické onemocnění a jeho léčbu. Dala jí naději, že otěho ..
Otravné klíště, které se dosud nezasálo ke kůži.
Klíšťová encefalitida je nemoc, kterou nelze podceňovat. Existuje na ní sice očkování, ale kdo jej v tuto zimu nestihl, by měl být přípraven , že s jarem a zvlášť s letošním, se zvyšuje výskyt klíšťat a možná nákaza klíšťovou encefalitidou.Víte, jaký průběh má onemocnění klíšťovou encefalitidou? Pro ..
HIV-AIDS
Účinky antiretrovirové terapie při potlačení HIV viru mohou být ovlivněny nedostatkem vitamínu D u dospělých.  Prof. Ezeamam říká, že jsme v éře naděje pro osoby s HIV. Potvrdil, že  účinnost léčby HIV u dospělých může brzdit nízkých hladin vitaminu D.