Alexander Fleming

Před 130 lety se narodil sir Fleming, který objevil penicilin

Britský mikrobiolog a nositel Nobelovy ceny za objev penicilinu sir Alexander Fleming se narodil před 130 lety, 6. srpna 1881. Jeho památný objev se zrodil v září 1928, kdy se vědec po dovolené vrátil do laboratoře a při úklidu se rozhodl nevyhodit, nýbrž blíže prozkoumat pár zplesnivělých vzorků. Plíseň, jež zabíjela okolní mikroby, se stala základem objevu, který později začal zachraňovat lidské životy.

Fleming nejdříve vystudoval v Londýně polytechnickou vyšší školu a čtyři roky pracoval jako úředník u paroplavební společnosti. V roce 1901 se zapsal na lékařskou fakultu při nemocnici svaté Marie, kde pak strávil celý život. Stal se asistentem Almrotha Wrigta, průkopníka na poli očkování a imunologie. V letech 1951 až 1954 vědec působil také jako rektor Edinburské univerzity.

V roce 1943 byl Fleming zvolen členem Královské společnosti a o rok později mu byl udělen titul sir. Za svou práci obdržel mnohá vyznamenání a tituly, včetně Nobelovy ceny v roce 1945.

Zemřel 11. března 1955.

Foto – zdroj: Wikipedia.org

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.