Co proti migréně?

Černý bez pomůže zmírnit bolesti hlavy. Čtyři lžíce bezu – plodů zalijte sklenicí vody. Vařte 15 minut a přeceďte. Pijte dvakrát denně půl sklenice odvaru.

Pokud je bolest hlavy způsobena psychickým napětí, pak relaxace při vaření bezového odvaru a jeho popíjení v klidném prostředí jistě pomůže. „Rozjetou“ pravou migrénu bez nezažene. Na tu jsou léky (triptany), při častých záchvatech se doporučuje užívat preventivně léky (třeba topiramat). Součástí léčby těžké migrény by vždy měla být psychoterapie, úprava režimu (vyloučení spouštěcího faktoru). Někomu pomůže akupunktura.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.