Děti s láskou ke sladkému jsou prý náchylnější k depresi

Většina dětí neodmítne sladký pamlsek, ale podle amerických vědců existují také děti, které preferují sladkosti se zvlášť vysokým obsahem cukru. Právě tyto děti by pak v dospělosti mohly být náchylné k depresím nebo alkoholismu, tvrdí odborná studie publikovaná v časopisu Addiction.

„Víme, že sladká chuť dodává dětem dobrý pocit. Některý skupiny dětí také kvůli jejich biologickým vlastnostem může lákat intenzivnější sladká chuť,“ uvedla hlavní autorka studie Julie Mennellová.

Vědci také podotýkají, že alkoholici mívají rádi sladkosti a převažuje u nich tendence vychovávat děti s větší tolerancí ke konzumaci sladkostí.

Při studii dali odborníci 300 dětem ve věku od pěti do 12 let ochutnat pět limonád, každou s jiným obsahem cukru. Děti pak měly říct, který nápoj jim nejvíce chutnal a odpovídaly také na otázky, které zjišťovaly jejich náchylnost k depresím. U zhruba 150 z nich byl někdo v rodině alkoholikem.

Výsledky ukázaly, že 37 dětí, které preferovaly nejsladší limonádu, bylo náchylných k depresím a někdo z jejich rodiny měl problém s alkoholem. Těmto dětem chutnal nejvíce nápoj, který obsahoval až dvojnásobné množství cukru, než obsahuje běžná coca-Cola. Většině ostatních dětí chutnala limonáda, které měla zhruba o třetinu méně cukru.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.