Respilon představuje respirátor se samosterilizační funkcí

Brněnská firma Respilon oficiálně startuje prodej očekávané novinky v ochraně dýchacího ústrojí. Nanovlákenný respirátor VK RespiPro funguje na principu dvojité bariéry. První tvoří kvalitní certifikovaná nanovlákenná membrána, která díky své extrémně husté síti vláken okamžitě a spolehlivě zachytí až 99,9 % virů. Dvě vrstvy s akcelerovaným oxidem mědi se následně postarají o jejich deaktivaci. Tento efekt „samosterilizace,“ potvrzený nezávislým testováním, zásadně mění způsob nošení ochranných prostředků dýchacích cest, tak jak je dosud známe. VK RespiPro lze totiž použít opakovaně a bez obav z kroskontaminace. Při průměrném denním používání 5 hodin lze VK RespiPro používat po dobu 6 dní bez nutnosti výměny, respektive jakékoliv dodatečné péče. Respirátor VK RespiPro je výsledkem spolupráce izraelských vědců a vlastního vývojářského a designového týmu firmy Respilon.

„Vývoj řady VK začal již před několika lety, kdy jsme s izraelským partnerem rozhodně neměli tušení, že přijde taková výzva, jakou je pandemie Covid-19,“ říká zakladatel Respilonu, Roman Zima a dodává: „Ambicí ale od počátku bylo spojit naše know-how z oblasti unikátních vlastností nanovláken s technologiemi využívajícími účinek akcelerovaného oxidu mědi a zcela tak přepsat zavedené standardy ochrany dýchacího ústrojí. Podařilo se, a právě teď přinášíme produkt s maximálním užitkem a komfortem, navíc v souladu s potřebou udržitelnosti. Možnost spolehlivého, bezpečného a opakovaného použití znamená totiž i méně odpadu.“
Partnerem společnosti Respilon při vývoji VK RespiPro byl tým izraelských vědců pod vedením Dr. Jeffa Gabbaye, kteří úspěšně a již řadu let pracují s akcelerovaným oxidem mědi v různých aplikacích. Využití našly v armádě, v kosmetickém průmyslu nebo v nemocnicích. Konkrétně jde například o speciální obvazy, které díky vrstvě s akcelerovaným oxidem mědi snižují riziko infekce ran.

Vývojový a designový tým Respilonu pečlivě optimalizoval i tvar VK respirátoru, aby velmi dobře seděl na evropském obličeji a nedocházelo k takzvanému podsávání a mlžení brýlí. Kvalitní přilnutí pomáhá zajistit nejen tvar, tzv. C-shape, ale i kvalitní nosní klip. Součástí balení je originální sponka, která ulevuje uším od nepříjemného tlaku a nedochází ani k deformaci.

Nespornou výhodou nanovlákenného respirátoru VK RespiPro je jeho extrémní lehkost pouhých 3,7 gramu a velmi dobrá prodyšnost. Respirátor chrání uživatele oběma směry, jednak jeho samotného a jednak ostatní před ním. Na rozdíl od tradičních roušek nebo respirátorů kvalitu záchytu VK RespiPro nijak nesnižuje vlhkost dechu při nošení.

Nanovlákenný respirátor VK RespiPro je vhodný jak pro profese v první linii, lékaře, zdravotní sestry, záchranáře, hasiče, policisty, lékárníky, tak pro kohokoli, kdo chce pro sebe a pro své blízké kvalitní ochranu dýchacího ústrojí s komfortem opakovaného, a přitom bezpečného použití.

Na firemním e-shopu shop.respilon.cz je k dostání dvojbalení za zaváděcí cenu 415 korun, které vydrží při průměrném používání 5 hodin denně zhruba dva týdny.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.