Nejžádanější plastiky jsou liposukce a zvětšení prsou

Liposukce a zvětšení prsou jsou nejžádanější plastické operace v Česku. Vyplývá to z průzkumu internetového portálu plasticka-chirurgie.info, kterého se loni na podzim zúčastnilo téměř 2800 respondentů. Důvodem, proč se ženy o estetickou chirurgii zajímají, je zvýšení vlastního sebevědomí. Uvedlo to 84 procent dotázaných.

Průzkumu se zúčastnili lidé, kteří chtějí podstoupit estetickou plastickou operaci. Podle výsledků má zájem o liposukci 30 procent zúčastněných žen. Další nejžádanější operací je zvětšení prsou, které zajímá 29 procent žen, a následuje jejich modelace.

Podle primáře Ústavu estetické medicíny Dušana Záruby je poptávka po těchto operacích zejména u klientek ve věku do 30 let. Značná část žen po čtyřicítce se pak zajímá také o operace očních víček. Ze zdravotních důvodů tuto operaci podstupuje 17 procent dotázaných žen. U 58 procent žen starších 50 let pak tato operace patří mezi zákroky, o které se zajímají nejčastěji.

Průzkum rovněž ukázal, že pouze 14 procent českých žen je ochotno podstoupit zákrok v zahraničí. Nejčastějším důvodem je zejména strach z rizik spojených s rekonvalescencí či následnou péčí. Podle Záruby české ženy zákrok v zahraničí odmítají mimo jiné z finančních důvodů. „Operace v cizině je často mnohem dražší. Starší generace pak pravděpodobně také z jazykových důvodů,“ uvedl.

Podle zástupce portálu www.plasticka-chirurgie.info Pavla Hilberta tvoří ženy v ČR a okolních postkomunistických zemích, jako Polsko, Slovensko a Rusko, až 94 procent zájemců o plastické operace. V zemích, kde má estetická chirurgie delší tradici, je pak podíl mužských zájemců několikanásobně vyšší. V Británii tvoří muži 17 procent zájemců a v USA dokonce celou čtvrtinu. Nejžádanějším zákrokem u mužů je operace nosu, po ní následuje liposukce, obřízka a laserová depilace chloupků.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.