lékař

S mediky na Rock for People Plzeň!

Poslouchali jste někdy, jakými „beaty“ hraje vaše srdce? Znáte svoje prsa? Umíte si představit, co se děje v mozku, když si dáte jointa? Víte, že rakovina varlat se může týkat i vás? Dokázali byste pomoci kamarádovi v bezvědomí? Odhadnete, kolik CO vydechne kuřák? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli ne, pak se zastavte v plzeňském DEPO 2015 ve stanu plném rockově a vědomostmi nabitých mediků a mediček, kteří vám pomůžou najít odpovědi!  

 

Studenti z pražské 1. lékařské fakulty a plzeňské lékařské fakulty Univerzity Karlovy přivezou 3. až 5. července 2015 na hudební festival Rock for People Europe v Plzni interaktivní workshopy a modely, na nichž návštěvníkům fesťáku odlehčenou formou představí různá medicínská témata

 

znak Karlovy univerzitylogo plzeňské lékařské fakulty 235px-Sigillum_Facultatis_Medicae_Primae_Pragensis_01.svg

 

 

Zájemci si budou moci například vyzkoušet obratnost svých rukou na modelech prsou nebo varlat a naučit se, jak pomocí samovyšetření včas odhalovat počáteční fáze rakoviny.

Sex, drogy a čisté ruce

Nebude chybět ani klasická Andula, na které si rockoví fanoušci ověří své znalosti o první pomoci, včetně masáže srdce, a vyzkouší si, jak dávat výboje pomocí automatického externího defibrilátoru. Díky zábavnému softwaru s animovanými myškami také uvidí, co se děje v mozku člověka, když si dá třeba jointa. Zvídaví účastníci se dozvědí něco o sexuálně přenosných nemocech, o tom jak si správně mýt ruce, co se vyskytuje v dechu kuřáka nebo jak zastavit různé typy krvácení. Pro festivalově vysílené bude připraven odpočinkový koutek nejen s hrami pro děti.

Pražská 1. lékařská fakulta se s doprovodným programem účastní Rock for People letos už podruhé. Vedly ji k tomu dobré zkušenosti z loňského rokáče v Hradci Králové, kde měli návštěvníci o medicínská témata velký zájem. „Uvolněná atmosféra festivalu je skvělou příležitostí, jak mladým lidem nenuceně připomenout zásady první pomoci, upozornit je na nebezpečí vzniku rakoviny a předat jim i další poznatky z medicíny. A navíc máme rádi rock!“ říká děkan 1. LF UK Aleksi Šedo.

Těšíme se na vás po celou dobu festivalu v místnosti vedle hlavního výstavního sálu, kde sídlí i centrální festivalová kavárna!

 

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.