Chmelinky - české chmelové pralinky

České chmelové pralinky chutnají i léčí

Chmelinky – to jsou speciální čokoládové pralinky s chmelovou náplní. Za tříletým vývojem tohoto výrobku stojí vědci z Výzkumného ústavu potravinářského, odborníci z Pivovarnického a sladařského ústavu v Praze a Thomayerovy nemocnice. Společně se jim podařilo vyvinout technologii, která v chmelu dokáže uchovat jeho unikátní příznivé vlastnosti stejně jako v čerstvé surovině. A navíc to vše zabalili do lahodného čokoládového obalu.


Vývoj produktu navazoval na předchozí výzkum zabývající se příznivými účinky chmele, respektive jeho inhibiční aktivitou proti různým druhům bakterie Helicobacter pylori, která způsobuje vředovou chorobu žaludku a dvanáctníku. Odhaduje se, že ve vyspělých zemích je touto bakterií infikována více než polovina dospělých po 60 letech věku. Výzkum potvrdil, že chmel obsahuje látky zamezující jejímu množení.

Pralinky obsahují 0,27g aktivního chmele podporujícího trávení a menopauzální komfort. Chmel v náplni neprošel pasterací ani sušením a po sklizni byl ošetřen pouze vysokým tlakem bez vysokotepelného záhřevu. Zachovává si proto vlastnosti původní suroviny a nedochází ke ztrátám účinných látek. Chmel obsahuje látky podporující dobrý spánek, normální činnost nervové soustavy, menopauzální komfort a trávící činnost.

Potravinový přípravek s aktivním chmelem podle tohoto technického řešení má výhodu v tom, že se chmel dostává do zažívacího traktu, kde má příznivé účinky. Spojením chmelové náplně s čokoládou se prodlužuje zádrž produktu v žaludku a prodlouží se blahodárné působení chmele na trávicí trakt.

4 komentáře “České chmelové pralinky chutnají i léčí”

  1. Konečně pořádná čokoláda pro chlapy!

  2. Mája Lang. 6.1.2015 16:00

    Pivo sice nemusím, ale tohle vypadá tak zdravě, že to asi zkusím. Navíc – když je to zabalený v čokoládě, nemůže to být nic špatnýho, no né?!

  3. Tereza H. 8.1.2015 15:01

    Už jste je někdo viděli v obchodě? U nás v Albertu je nemaj.

  4. Klárka 30.1.2015 12:18

    U nás v pekárně je normálně mají. Už jsem je i měla, jsou zvláštní.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.