Co proti nachlazení?

Pomůže černý bez: ve starověkém Římě se používal k barvení vlasů. Dnes se z něj připravují chutné zavařeniny, povidla, ale také léčivé kapky, odvary a obklady. V přírodní medicíně se využívají jak bezové květy, tak plody. Obsahují antokyany, organické kyseliny, vitamin C i vitaminy skupiny B. Díky těmto látkám vyvolává černý bez pocení, je močopudný a pročišťuje, urychluje metabolizmus, zmírňuje projevy nachlazení, chřipky, angíny, posílí organizmus a zlepší odolnost vůči infekcím. Připravte si odvar na pocení – pomůže vám zbavit se virové infekce. Po lžíci květu černého bezu a lípy zalijte sklenicí vroucí vody a pod pokličkou spařte 15 minut. Sceďte přes sítko a pijte půl sklenice teplého odvaru každé 3 – 4 hodiny.

Někteří lidé jsou přecitlivělí na alergeny obsažené v bezinkách. Ostatním prospěje jak bez, tak dostatek tekutin, které jsou při nachlazení léčivé.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.