Co proti krvácení z nosu?

Při krvácení z nosu cucejte kostku ledu. Zároveň si udělejte studený zábal krku – krvácení se rychle zastaví.

Lze zkusit jako první pomoc, když to nezabere, pak mějte v zásobě Gelaspon – takovou bílou „houbu“, která obsahuje látky zastavující krvácení. Když nepomůže ani to, pak na ORL provedou buď poleptání prasklé krvácející cévky, nebo přímo tamponádu nosní dutiny. Při opakovaném krvácení je dobré pátrat po příčině – třeba zvýšeném krevním tlaku.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.