Jak na bolení hlavy?

Pomůže mátový olej (k dostání např. v lékárně). Jedna kapka oleje rozetřená na spánky a na čelo je po 15 minutách stejně účinná jako tabletka proti bolesti. Pocítíte příjemný chlad a uvolnění.

Čichové vjemy ovlivňují nejstarší část CNS, tzv. limbický systém. Pokud jsou příčiny bolesti v psychické únavě, stresu, nezvládnutých emocích, a nejsme-li přecitlivělí na mátu, pak může mátový olej fungovat. Ostatně i placebo je až z 40 % účinné.
Určitě nepomůže při migréně a bolestech hlavy vyvolaných onemocněním, resp. postižením krční páteře. Za pokus to stojí.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.