Festival Mariánské léto MAZDA – podaří se obnovit kulturní tradici líšeňského údolí?

Organizátoři známého festivalu JamRock si vzali za cíl znovuobnovit kulturní tradici Mariánského údolí a nabídnout festival, který zaujme všechny členy rodiny. Kromě bohatého hudebního programu si na své přijdou cyklisté, fanoušci populárních TV seriálů, ale i děti, pro které je nachystané zázemí plné her. Především to ale bude jedinečná příležitost uslyšet ty největší české pecky naživo. Na konci léta, 23. srpna, bude líšeňské Mariánské údolí plné života a nabídne to nejlepší ukončení letních prázdnin.

„Po zkušenostech s organizací festivalu JamRock, který pořádáme na konci června již sedmým rokem, jsme se rozhodli podobný koncept realizovat v Brně“, říká dramaturg nultého ročníku festivalu Mariánské léto Brno, Libor Pavlata. Na rozdíl od JamRocku bude Mariánské léto jednodenním festivalem pro rodiny s dětmi, ale na své si přijdou teenageři.

plakat-marianske leto250Organizátoři postavili celý program na českém hudebním základě a je se opravdu na co těšit. S Davidem Kollerem ožijí vzpomínky na superúspěšné turné skupiny Lucie, tentokrát akusticky. Čechomor vystoupí ve zvláštní obohacené sestavě, ve které uslyšíme úplně nové skladby s netradičními hosty. MIG 21, který právě nahrává další album, předvede zcela novou show. Hudební výběr festivalu obohatí také výrazné ženské osobnosti české hudební scény – Anna K, po turné se slavnými REEF, se svým akustickým vystoupením, nebo LENNY – dcera populární Lenky Filipové a čerstvá držitelka ocenění Anděl. Návštěvníky určitě osloví i kapela Wohnout, Skyline, UDG, brněnští Poletíme nebo pohodová rock and rollová formace Prague Conspiracy.

Kromě muziky však budou probíhat i autogramiády známých českých herců z populárních seriálů jako je Ulice, kriminálka Anděl, vystoupí baviči z pořadu Na Stojáka a další.

Po celé odpoledne bude pro děti nachystaný aktivní program plný her a kreativních dílniček zajištěný skvělým brněnským Centrem volného času Lužánky. Areál bude doplněn množstvím stánků a atrakcí, ale myšleno bude i na relaxační zónu a hlídané parkoviště kol.

„Festival Mariánské léto BRNO bude jiný hned od začátku a nabídne víc,“ říká dramaturg festivalu, Libor Pavlata. Kromě zábavy, poskytne festival Mariánské léto BRNO i pomocnou ruku těm, kteří ji potřebují nejvíce. Organizátoři, ve spolupráci s agenturou Dobrý den, se společně s návštěvníky pokusí o vytvoření nového rekordu v počtu odeslaných dárcovských SMS. „O tom, pro které sdružení budeme rekord sbírat, se rozhodne v soutěži do konce července. Zájemci se mohou hlásit na www.marianskeleto.cz a na facebooku festivalu,“ dodává Pavlata.

Krásné prostředí líšeňského údolí tak po letech zaslouženě ožije a Brno zároveň získá atraktivní festival, který nabídne slavné osobnosti a kapely, úplně jinak, než je známe z běžných vystoupení! Celý den plný programu v předprodeji vyjde na 350 Kč a v rodinném vstupném nebo v partě dokonce jen na 240 Kč.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.