OPHTHALMO-SEPTONEX,

OPHTHALMO-SEPTONEX, pozor na šarži

OPHTHALMO-SEPTONEX kapky 10 ml. Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje o neodkladném opatření, spočívajícím  v preventivním stažení níže uvedené šarže léčivého přípravku.

 

OPHTHALMO-SEPTONEX

Jedná se  o volně prodejný oční lék – kapky na nehnisavé záněty spojivek OPHTHALMO-SEPTONEX OPH GTT SOL, v balení  1X10ML PLAST,  se šarží  4010815  a datem spotřeby 08/2017. Výrobce přípravku je Teva Pharmaceuticals.
Výrobek se stahuje z celé distribuce, lékáren i zdravotnických zařízení a domácností – pokud se již dostal do oběhu, a to z důvodu odchylky v rámci výrobního procesu.

 

Oční kapky, které léčí záněty oční bulvy, rohovky, spojivek u dětí i dospělých.

 

Pokud tedy ve své lékárničce objevíte OPHTHALMO-SEPTONEX, pozor na šarži a shoduje li se s číslem   4010815 a datem expirace srpen /2017, odevzdejte výrobek v jakékoliv lékárně a vyměňte si jej za jiný. Lékárny vám přípravek vymění i bez paragonu.

 

 

Pozor na šarži  4010815

 

OPHTHALMO-SEPTONEX - oční kapky

 

 

 

 

Apel zveřejňuje : SÚKL, Státní ústav pro kontrolu léčiv dne 23.12. 2015, zde:

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.