Cvičení venku, užívejte si jara a cvičte

Cvičení! Tak je možné se připravit na léto. Dostatek kyslíku, pár slunečních paprsků, kterých jsme měli přes zimu málo a závan čerstvého jara – to nás teď tolik láká ven! I přesto, že klimatické podmínky mohou vypadat slibně, nezapomeňte ani teď na teplé oblečení, ideálně v několika vrstvách.
Není třeba stíhat čas lekce, hledat parkovací místo, tísnit se s ostatními… Vyběhnout můžete rovnou z domu. Jak a proč si jarní cvičení venku užit, si řekneme níže.

Proč říct 3x ANO venkovnímu cvičení?

Permanentky, benzín, parkovné a další výdaje – to všechno vám odpadá. Navíc není třeba investovat do vybavení – opřít a protáhnout se můžete o strom nebo lavičku, na řadě míst už dnes najdete také tzv. venkovní posilovny. A vůbec venkovní cvičení na sluníčku zlepšuje náladu.cvičení

Je venku tma, zima, prší?

Zkuste se překonat a vyběhněte! I když to ze začátku nemusí být příjemné, vaše vůle pak bude jako z ocele.

 

Běh venku – značka ideál pro cvičení

Fitko je tady pro nás vždycky, ale proč být tam, když je venku tak krásně? Typický a stále oblíbenější je běh – půlhodinka na běžeckém páse je fajn, ale volnosti v přírodě se nic nevyrovná. Řada cyklostezek přináší možnost běhání i pro ty z nás, kteří žijí ve větších městech. Navíc si při venkovním běhu dáte do těla mnohem víc – vaše tělo musí vyrovnávat nerovnosti povrchu. A hlavně – je to mnohem větší zábava.běh
Nezapomeňte: Běh je velmi zdravým a přirozeným pohybem, je však třeba vybrat ty správné boty v závislosti na terénu, ve kterém se chystáte běhat.

 

Procházka

Nemáte na nějaké to běhání a posilování náladu? Taková procházka je tím nejjednodušším způsobem, jak tělu dopřát pohyb a nadechnout se voňavého jara. Ať už je to procházka kousek za vaším domem, odpolední výlet do lesa nebo celodenní výšlap po okolí – myslete na svou kondici a nepřepínejte se. Přeci jenom jaro je na svém začátku a je třeba se dostávat do kondice postupně.

A co vy, cyklisté?cyklisti

Jste připraveni na jaro? Máme pro vás seznam toho, co byste rozhodně měli před prvním šlápnutím do pedálů zkontrolovat:
Řetěz – otřete a namažte ho
Stav kol a pneumatik – nahustěte na doporučený tlak podle typu vašeho kola a jeho zatížení
Zkontrolujte stav brzd
Zkontrolujte utažení šroubů
Zkontrolujte funkčnost světel

 

Pozor dejte na přetížení a úrazy ze cvičení 

Ať je vaše venkovní aktivita jakákoliv, vždy myslete na svou kondici a nesnažte se za každou cenu překračovat své hranice.
Pokud se dostaví svalová únava, dopřejte vašim svalům klid, odpočinek a ideálně jemnou masáž. Využít k tomu můžete například chladivou masážní emulzi Alpa – obsažený mentol chladí a zklidňuje, kreatin zase podporuje regeneraci.

Jedna odpověď k “Cvičení venku, užívejte si jara a cvičte”

  1. Děkuji za článek, k běhání bych doplnil zajímavou infografiku – správná běžecká forma, což je taky hodně důležité, aby si člověk nezadělal na problémy:
    http://blog.mujbeh.cz/jak-behat-infografika/

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.