Pravdy a mýty o akné VIII.

Akné se dědí.

PRAVDA:

Je ověřeno, že genetické dispozice hrají významnou roli. Na vývoji onemocnění se však podílejí i další faktory: aktuální produkce androgenů (i u žen), citlivost kůže k těmto hormonům, některé léky a vlivy ze zevního prostředí. Stresové situace vedou ke škrábání, a tím k zhoršování projevů akné a k jejich prodlouženému hojení.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.