Čím pohostit nemocné?

Advent a přátelská setkání se blíží. Nejsme všichni úplně zdraví a možná někteří z našich milých přátel či příbuzných trpí vážnější chorobou, nebo dokonce podvýživou, která vyplývá z nemožnosti přijímat dostatek kalorií a důležitých živin ve stravě. Co jim nabídneme?

To, že nemohou pít alkoholické nápoje a připít si na veselejší budoucnost šampaňským, ještě neznamená, že pro ně nemůžeme připravit zdravý přípitek. Můžeme dokonce spojit občerstvení nápojem s dodávkou kvalitních bílkovin, vlákniny, vitaminů a minerálů, prebiotik a energie. Věnujeme tak našemu blízkému nejen pohoštění, ale i přispějeme k zlepšení jeho zdravotního stavu. Tentokrát jen o kousíček, ale možná, že mu koktejl tak zachutná, že se přípravky klinické výživy stanou pravidelným (a vítaným) doplňkem jeho jídelníčku.

Tady je recept:

Ensure Plus Juice Fruit Punch 10 cl

čerstvé mango 1 ks

limetková šťáva 2 cl

máta

Do mixéru vložíme drcený led, Ensure Plus Juice Fruit Punch, čerstvé mango, limetkovou šťávu a důkladně mixujeme. Přelijeme do předem připraveného skla (Pina) ozdobíme plátkem manga a mátou.

Další inspiraci můžeme najít na www.vyzivapropacienty.cz

 

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.