Náruživým líbáním dospěla žena až k dočasnému ochrnutí ruky

Náruživé líbání s partnerem vedoucí až ke vzniku modřinek zvaných cucfleky přivodilo jedné Novozélanďance dočasné znehybnění ruky. Na příčinu ochrnutí ale lékaři nepřišli hned.

Čtyřiačtyřicetiletá žena byla přivezena do nemocnice Middlemore v Aucklandu loni poté, co jí ochrnula levá ruka. Stalo se jí to při sledování televize, jak sdělila lékařům.

Lékaři diagnostikovali pacientce slabší infarkt, ale nemohli se zprvu dopátrat jeho příčin. Potom objevili malý svislý škrábanec na krku blízko důležité tepny.

„Protože to bylo takové kousnutí z lásky, vznikla tam i modřinka neboli cucflek, který vzniká intenzivním líbáním nebo sáním kůže,“ řekl lékař Teddy Wu, který ženu léčil.

„Vnitřek tepny se tímto drobným úrazem poškodil a v tepně pod modřinkou se vytvořila sraženina. Když se dostala k srdci, vyvolala slabý infarkt a paralýzu ruky,“ popsal lékař případ v novozélandském zdravotnickém časopise.

Pacientku se podařilo uzdravit díky lékům rozpouštějícím sraženiny.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.