Ve vedrech pražská záchranka vyjíždí dvakrát více

Vedra, která panují v těchto dnech, dávají zabrat mnoha lidem i záchranářům. Jen v hlavním městě záchranná služba vyjíždí k dvojnásobku případů a denně ošetří až 120 pacientů, kteří trpí zdravotními potížemi kvůli přehřátí organismu nebo kvůli dehydrataci. Informoval o tom mluvčí pražského magistrátu Jiří Wolf.

Horké počasí nejvíce postihuje kardiaky, lidi s oběhovými problémy, s poruchami metabolismu, chronicky nemocné, malé děti a seniory. Záchranáři k nim vyjíždějí v horkých dnech častěji i kvůli dušnosti, poruchám srdečního rytmu, mdlobám a kolapsům.
Všichni by proto měli dodržovat základní pravidla prevence. „Děti do 20 kilogramů váhy by měly vypít za den dva litry tekutin, ostatní tři a více litrů. Také by měli všichni omezit pohyb na přímém slunci, zejména mezi 11:00 až 15:00, a vyvarovat se přílišné fyzické námahy. Je nezbytné nosit pokrývku hlavy a dobré je mít lehké a vzdušné oblečení,“ tlumočil Wolf vyjádření ředitele pražské záchranné služby Zdeňka Schwarze.
Na dodržování pitného režimu upozornilo i ministerstvo práce a sociálních věcí. Podle něj musejí zaměstnavatelé poskytovat na pracovištích dostatek nápojů.
Před sluncem by se měli lidé chránit i používáním opalovacích krémů s vysokým ochranným faktorem a slunečních brýlí s UV filtrem.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.