Obezita ztěžuje sexuální život, hlavně ženám

Obezita ztěžuje podle vědců sexuální život, a to především ženám. Obézní ženy mají menší přístup k antikoncepci a nechtěně otěhotní čtyřikrát častěji než ženy s normální váhou. Podle rozsáhlé francouzské studie také nacházejí hůře partnera, než je tomu u obézních mužů, uvedla agentura AFP.

Obézní ženy mají čtyřikrát častěji potrat a jsou méně sledovány gynekologicky. „Jednou z hypotéz je, že lékaři váhají s předpisováním pilulek… nemají dostatečný prospěch ani z náhradních metod proti početí,“ tvrdí vedoucí výzkumu Nathalie Bajosová. Zároveň se vyslovila pro lepší výuku lékařů, z nichž někteří si podle ní myslí, že tlusté ženy nemají sexuální život.

Také obézní muži ale zažívají v sexuálním životě obtíže. Problémy s erekcí jsou u nich třikrát častější než u mužů s normální váhou. Čtyřikrát méně také používají prezervativ a mívají častěji přenosné sexuální choroby. „Vzhledem k těžkostem při hledání nějakého partnera ustupují u nich zdravotní hlediska mnohdy do pozadí,“ vysvětlila Bajosová.

Závěry výzkumu, který si objednaly a zaplatily francouzské úřady a který se uskutečnil u 10.000 mužů a žen různé váhy, zveřejní podle AFP ve středu britský prestižní odborný list British Medical Journal (BMJ).

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.