Herpes

Známější je jako opar a jde o virovou infekci, která napadá nervový systém. Pochází ze stejné rodiny infekcí jako plané neštovice, pásový opar apod.

Opar pohlavních orgánů – herpes genitalis – se v prvním stadiu projevuje bolestivými puchýřky, podobně jako příbuzný opar na rtu, jenže v tomto případě na genitáliích. Herpetické puchýřky doprovází kromě bolesti také pálení, řezání nebo svědění. Během několika dnů puchýřky prasknou a vytvoří se z nich drobné vřídky.

Léčba je možná pomocí zevního krému, protivirových léků v tabletách a léků proti bolesti.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.