Hereditární angioedém

Hereditární angioedém je dědičné onemocnění, při němž chybí důležitá složka komplementu (součást imunitního systému). Záchvaty výskytu spíše jednostranného tuhého bolestivého otoku bývají vyprovokovány úrazem, virovým onemocněním, a bývají zhoršovány psychickým stresem. Často bývá postižen trávicí trakt (bolesti břicha, nevolnost, zvracení, příznaky obstrukce). Nejnebezpečnější je zúžení až uzavření dýchacích cest, která může u postižených vést k fatálnímu konci. Diagnóza se stanoví na základě imunologického vyšetření. Při jejím potvrzení bývá účinné zahájit dlouhodobou profylaxi léky.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.