Pravdy a mýty o zdraví ženy VI.

V době menstruace gynekolog nemůže ženu vyšetřit .

PRAVDA:

Pokud žena nemá potíže, přijde na gynekologické vyšetření a cytologii teprve po ukončení menstruace. V opačném případě by krvácení komplikovalo vyšetření a výsledek cytologického odběru by byl zkreslený. Pokud se ale vyskytnou problémy, jako je bolest v podbřišku, menstruační krev má neobvyklou barvu nebo pach, obsahuje sraženiny, je třeba jít k lékaři co nejdříve, i když menstruace trvá.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.