Brnění končetin a tlak v hlavě

Otázka

Asi před měsícem jsem prodělala hnusnou angínu a brala antibiotika. Bolest v krku se mi na chvíli vrátila a taky jsem se necítila úplně vyléčena, ale přešla jsem to. Před třemi dny jsem v práci znenadání začala omdlívat a odvezli mě do nemocnice, kde mi neurolog řekl, že mam zánět ve svalech a nasadil Dorsiflex. Po prvním dni užívaní mi začínají brnět končetiny, jak nohy, tak i ruce a mám strašné tlaky v zadní části hlavy, jako bych se potápěla v hluboké vodě. Beru ho už třetí den. Je to strašně nepříjemné a vůbec netuším co se se mnou děje. Můžete mi poradit, nebo naznačit o co jde? Je mi 22 let.

Odpověď

Dobrý den, situaci bych nepodceňovala a vyžádala si podrobné neurologické vyšetření co nejdříve, včetně magnetické rezonance. V žádném případě Vás nechci strašit, ale může (NEMUSÍ) jít o začátek chronického neurologického onemocnění, které právě nejčastěji začíná mezi 20. – 30. rokem. Nenechte se odbýt!

To, co popisujete, nepatří k běžným nežádoucím účinkům Dorsiflexu. Protože jsem Vás nevyšetřovala, nemohu se vyjádřit ke správnosti jeho nasazení.