utrogestan_baleni

Utrogestan stahování přípravku

Stažení šarže Utrogestan

Státní ústav pro kontrolu léčiv, na základě § 98 odst. 1 a § 99 odst. 1 písm. a) zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů (zákon o léčivech), ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o léčivech“), informuje o závadě v jakosti léčivého přípravku:

Držitel rozhodnutí o registraci, společnost Laboratoires Besins-International, Paříž, proto na základě § 33 odst. 3 písm. c) zákona o léčivech přijal následující opatření:

upozorneni

stažení výše uvedené šarže léčivého přípravku Utrogestan až z úrovně pacientů z důvodu závady v jakosti

– tobolky jsou deformované a jejich obsah vytéká do dutiny blistru.

 

utrogestan_baleni

Utrogestan může předepsat pouze lékař, používá se u dospělých žen např. při onemocnění prsu a k léčbě některých poruch menstruačního cyklu. Upravuje délku a průběh menstruačního cyklu a tím zvyšuje šanci na otěhotnění. Podílí se nejen na přípravě k těhotenství, ale přispívá i k jeho udržení.

 

 

 

Utrogestan je předepisován:

  • na menstruační poruchy vyvolané nedostatkem ženského pohlavního hormonu progesteronu
  • k podpoře časných fází těhotenství (v těhotenství se může používat pouze v průběhu prvního trimestru, aplikuje se pouze vaginálně)
  • ke zmírnění potíží před menstruací (premenstruační syndrom)
  • k odstranění menstruační bolesti
  • při děložním krvácení
  • na menstruační poruchy v období před skončením přechodu
  • jako hormonální substituční terapie menopauzy (doplněk k terapii estrogeny)
  • k léčbě bolesti v prsu (mastodynie)
  • k léčbě nezánětlivého onemocnění ženského prsu, jehož podstatou jsou změny v mléčné žláze způsobené hormonálními vlivy

znění apelu lze ověřit u stáního ústavu pro kontrolu léčiv.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.