lékařka s tabletem

Pacienti chtějí komunikovat s lékaři přes internet

Žijeme online. Tento fakt podporuje i nedávný průzkum společnosti CGM mezi českými pacienty. Většina z nich by uvítala možnost projednávat své problémy s lékařem komfortně přes internet.


Čeští uživatelé si již zvykli na nákupy a placení účtů pomocí internetu. Teď by rádi podobným způsobem komunikovali i se svými lékaři. Momentálně někteří lékaři nabízí službu online objednání se na prohlídku, kterou již řada pacientů využívá. Rádi by však měli i možnost např. vidět své výsledky vyšetření online, vyzvednutí laboratorní žádanky, prohlédnout si výpis ze zdravotní dokumentace nebo si přes internet zažádat o recept na dlouhodobě užívané léky. Pro všechny tyto možnosti by bylo devět z deseti respondentů. Trochu opatrněji si počínali při možnosti online zdravotních konzultací, ale i tak se kladně k této možnosti vyslovilo 80 % dotázaných.

„Ukazuje se, že čeští uživatelé mají zájem o nové trendy. Možnost online komunikovat se svými lékaři s velkým zájmem vítají. Rádi by online komunikaci využívali v daleko větší míře, tak jako jakoukoliv jinou online službu. Lékařům se tím otevírají nové možnosti, jak zkvalitnit komunikaci se svými pacienty a zároveň zefektivnit chod své ordinace,“ říká k tomuto trendu Lenka Volfová ze společnosti CGM.

2 komentáře “Pacienti chtějí komunikovat s lékaři přes internet”

  1. Vlaďka 15.1.2015 14:53

    Musím říct, že v některých případech by se to vážně hodilo, třeba na té dovolené.

  2. Taky bych tuto možnost uvítala, zejména na žádost o předpis na léky. Některé lékaře navštěvuji jinde než v místě bydliště a dojíždět jen pro recept mi přijde takové jalové.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.