žena s akné

Mám už puberťáka a na obličeji stále akné!

Představte si, že už 25 let s většími či menšími úspěchy bojujete s akné. Doma vám dospívají děti a vy s nimi řešíte prakticky stejné problémy. Pupínky na čele i zádech. Ačkoli se to nezdá, věřte, že až 25 % žen kolem čtyřicítky a dokonce i 15% ve věku 50 let, řeší obdobné problémy. Příčinou mohou být hormonální výkyvy, stejně jako naše běžné denní chování.

Sledujte více, co děláte automaticky

Sedíte v práci u počítače a probíráte se množstvím emailů, které čtete. Upřímně, kolikrát si podepřete hlavu nebo bradu, nebo kolikrát si z obličeje odhrnete neposlušný pramen vlasů padající do očí.

Tolikrát jste to četla, že ruce na obličej nepatří, znáte to, dokonce tím poučujete i vlastní-náctiletou dceru, ale přesto… tak nějak bezděky… šup s nimi při čtení na tvář. A co teprve čtení zprávy vyžadující přemýšlení, kolikrát si za tu dobu podrbete čelo?

Účes s ofinou, aby zakryl vrásky na čele, též není ideální. S ofinou nám nedýchá pokožka, póry se velmi snadno zanesou. Pokud je delší do očí, máme tendenci si jí neustále prsty upravovat stranou. A pupínky jsou na světě.

Nakonec jste ještě nezapočítala klimatizovanou kancelář, kdy klimatizovaný vzduch vysušuje kůži, která se tak musí neustále mastit, po té 3 kávy s mlékem během dne, samozřejmě bez cukru! Vy přeci víte, že i cukr zapříčiňuje akné. Ale co ten cukr v mléce? Že tam není? Je, ve formě laktózy, přibližně 4,8 g na 100 g mléka. V podvečer chcete něco udělat pro sebe, takže vyrazíte na inline brusle, nebo kolo, v obou případech si nasadíte helmu, upnete si tolikrát upocené popruhy kolem tváře… nebo si je pravidelně čistíte? A propo myjete si pravidelně karimatku po cvičení jógy? Nebo si snad v tělocvičně půjčujete erární, na níž se potil kdosi před vámi?

Tak to vidíte, běžné drobnosti, ale pro akné dobrý základ. A takovýchto drobných neřestí je více.

Hlavu vzhůru

Akné lze přitom velice jednoduše odstranit. Přístrojem Face-Up!, který vznikl doslova jako vedlejší produkt při výzkumu účinků velkoplošného impulzního magnetického pole na kožní buňky. Pozitivní účinky se projevily v rychlejší regeneraci pokožky, zvýšení hojení ran a jizev, snížení tvorby mazu, kdy se kožní buňky zpevnily a méně ztrácely vodu. Klinické výsledky následně ukázaly, že přístroj Face-Up! byl účinný u 90% pacientů s akné.

A ještě skvělá informace na konec. O tento zázrak se zasloužili čeští vědci, kteří jej vyrábí v Brně a za necelé 4.000 Kč může pomoci i vám při domácím léčení.

Více se dozvíte na www.face-up.cz

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.