Anti-aging medicína

Vědci se stále nevzdali, že dají lidstvu věčné mládí. Po mladistvém vzhledu je stále poptávka. Proto vznikl i lékařský obor: medicína proti stárnutí (anti-aging medicína).

Specialisté tohoto oboru klienta změří, zváží, vyšetří… Z výsledků pak určí, jak starý po biologické stránce člověk je, jaké jsou jeho regenerační schopnosti, a doporučí další opatření, aby tělo stárlo pomaleji. Tato speciální zdravotní péče je dostupná i u nás (například Anti-aging klinika A2C, Asklepion), avšak žádná zdravotní pojišťovna ji neproplácí. Aby návštěva měla dobrý efekt, je nutné se k vyšetření a k prevenci stárnutí odhodlat mezi 25 až 40 lety.

Plastická chirurgie

Krášlící operace již nejsou výsadou boháčů a filmových hvězd. Staly se realitou pro mnoho „normálních“ smrtelníků. Správně provedená operace nejenže ubere roky, zlepší též sebevědomí a v mnohém případě i zdravotní stav (například zlepšení zrakové únavy po operaci převislých víček). Je však předem dobré vědět, co chtít a proč. Plastická operace může ubrat centimetry (liposukcí), vyhladit vrásky (liftingem), vylepšit tvar nosu, rtů. Avšak rozpadající se vztah sebelepší plastický chirurg nezalátá.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.