Bolesti v lýtku

Otázka

Dobrý den, prosím o radu ohledně bolestivého lýtka. 14 dní mě v lýtku mravenčilo a pálelo. Proto jsem šla na pohotovost, kde mi neměli co dát za prášek, dostala jsem pouze anopyrin. Bolest se pořád zhoršuje, v lýtku mě cuká a bolí i při stisku, ale otok, nebo teplé lýtko nemám. Mám strach, že mám trombözu, proto jsem byla u lékaře ještě 2 krát. Dostala jsem tedy detralex s tím, že tromboza to není. Šla jsem na odběry krve a opět mi řekli, že to nic není. S tím, že žádný zánět nemám. Noha strašně bolí, nevím, jak se mám dožádat pomoci? Obvodní lékař mi již 3 krát řekl, že se vážně nic neděje. Ale bolest se zhoršuje: Je možné, že je to vážně tromboza. Beru 14 let HAK, raději jsem jí okamžitě vysadila, ale pořád se bojím. Je mi 35 let.

Odpověď

Trombóza bývá nejčastěji hned v prvním roce užívání hormonální antikoncepce, nicméme vyloučit ji stoprocentně může až ultrazvukové vyšetření v cévní ambulanci (doppler).

Bolest může být i jiného původu, například může jít o přenesené bolesti z kolenního kloubu, kotníku apod. Často týtko bolí i při zborcené nožní klenbě (ploché nohy), při natržení svalu. Zkuste zajít do cévní (flebologické) ambulance, když bude ultrazvuk v pořádku, pak na ortopedii.