Patní ostruha a změny na páteři

Otázka

Dobrý den, už půl roku mě trápí patní ostruha, nemohu nosit uzavřené boty, pouze pantofle. Prodělala jsem ultrazvukové léčení, laser s hloubkovým účinkem, bohužel bolest stále trvá. Stejně tak bolesti, které způsobují nárůstky na krční páteři. Neustálé bolesti rukou, brnění jsou opravdu místy nesnesitelné – hlavně však v noci.

Předepsané léky – Nimesil, Novalgin jsou opravdu jen na utišení bolesti snad na 2 hodiny a i tak jsou dost velké.

Na patní ostruhu ještě uvažuji využití tlakové vlny, s těmi nárůstky opravdu nevím – nebylo by možné bolestí tlumit lépe sedativními léky – např. Guajacuran, když se jedná o skříplé nervy mezi obratli? Zatím mám ještě předepsanou rehabilitaci „tzv. měkkou technikou“, prý jako jediná naděje pro alespoň zmírnění bolestí.

Za jakoukoliv radu předem mnohokrát děkuji.

Odpověď

Kdybych uměla vyléčit ty stavy, které vás trápí, tak už bych snad měla Nobelovu cenu za medicínu. Tlakovou vlnu zkuste, výsledek vám však nikdo nezaručí. Skříplé nervy – nejlepší je opravdu „měkká“ rehabilitace. Když tyto metody nepomohou, může Vám pomoci chirurgické řešení, případně se poraďte v centru/ambulanci pro léčbu bolestivých stavů. Ta bývají u velkých nemocnic.