Opakovaný registrační poplatek

Dobrý den. Ráda bych věděla, zda mohou lékaři každoročně požadovat po pacientkách takzvaný registrační poplatek ve výši 500,- Kč. (Nepočítám poplatek 30,- Kč a 50,- Kč za zrcadlo). Zde na Opavsku a Hlučínsku se vyžadování peněz stalo pravidlem téměř ve všech soukromých gynekologických ambulancích. Pacientky se zlobí, ale mlčí, je velmi obtížné přejít k jinému lékaři. Mohu opakovanou žádost o registrační poplatek odmítnout?

Marta Šimůnková:
Myslím, že tyto „registrační“ poplatky jsou vymáhány neoprávněně. V zákoně zakotveny nejsou.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.