Rozsah rakoviny prostaty závisí prý na hmotnosti pacienta

Rozsah rakoviny prostaty je přímo úměrný tomu, jakou má pacient hmotnost. A čím je nádor větší, tím je agresivnější. Zjistili to američtí zdravotníci během šestiletého pozorování pacientů v nemocnici Henryho Forda v Detroitu na severu země.

Urolog Nilesh Patil sdělil, že „nádor se proporčně zvětšuje podle toho, jak i stoupá index tělesné hmotnosti (BMI)“. „Domníváme se, že obsáhlejší nádor by mohl přispívat k větší agresivitě rakoviny u mužů s vyšším BMI,“ dodal lékař.

Patilův tým analyzoval u 3327 pacientů rakovinné bujení v prostatě, která byla chirurgicky odstraněna. Nemocní byli rozdělení do šesti skupin podle kategorií BMI. Jejich prostatu zasaženou rakovinou jednoduše vážili, uvedla agentura AFP.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.