Mamma centrum Medicon připomíná ženám preventivní prohlídky

Pacientky Mamma centra MEDICON se nemusejí bát, že zapomenou na pravidelnou preventivní prohlídku prsou. V rámci zlepšování služeb totiž Mamma centrum přišlo s novinkou. Ženám zasílá nejprve připomínkový dopis a posléze i pozvánku na konkrétní datum. Těchto služeb využívají až dvě třetiny oslovených pacientek.

Zdravé ženy ve věku od 45 do 69 let by měly v rámci prevence docházet na pravidelnou mamografii prsů nejméně jednou za dva roky. Tak dlouhý termín pro objednání ovšem snadno vyklouzne z paměti. Mamma centrum MEDICON (MCM) proto přišlo s novou službou pro své klientky. Ženám, jimž se termín pravidelné prohlídky přiblížil, pošle dopis, v němž jim význam prevence jemně připomíná a doporučuje se objednat. V následující variantě dopisu jsou dokonce uvedeny konkrétní návrhy termínů, kdy se mají klientky do MCM na prohlídku dostavit.

„Vážíme si pacientek, které o své zdraví chtějí pečovat. Abychom jim vyšli maximálně vstříc, ohlídáme za ně termíny pravidelných preventivních prohlídek. Navíc jim šetříme čas s telefonickým objednáváním a dáváme jim najevo, že na ně myslíme,“ vysvětluje primářka a zakladatelka Radiagnostického odělení a Mamma centra MEDICON MUDr. Miroslava Skovajsová, Ph.D.

Nová služba se u klientek MCM setkala s velkým ohlasem. Nabídku fixního data preventivní prohlídky využily dvě třetiny oslovených žen. Důležitou roli v tom sehrál i pečlivě připravený připomínkový dopis. „Dlouho jsme hledali rovnováhu mezi příliš komisním a příliš familiérním tónem, nechtěli jsme ženy vystrašit, ale ani zlehčovat rizika vzniku rakoviny prsu. Připomínkovým dopisem s určeným termínem se snažíme našim ženám ulehčit. Současný životní styl jim často ukládá tolik povinností, že na sebe a své zdraví zapomínají,“ říká Miroslava Skovajsová. Primářka by zároveň uvítala, kdyby si ženy s nárokem na pravidelnou prohlídku nemusely docházet pro doporučení ke svému gynekologovi či praktickému lékaři. „Je to jedna z posledních bariér a navíc poměrně zbytečná. Pracujeme na jejím odstranění,“ dodává.

V roce 2008 Mamma centrum MEDICON navštívilo více než 35 000 žen. Při preventivních prohlídkách a při vyšetření žen s potížemi bylo objeveno téměř 400 případů nádorového onemocnění prsů. Z toho v 50% šlo o zachycení časného dobře léčitelného stadia, při kterém ženy podstupují méně náročnou léčbu.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.