Inca

Proč se v zimních měsících zaměřit na doplnění vitamínu C a kolagenu?

Změna počasí může vyvolat bolesti kloubů, kašel nebo rýmu. V podzimním a zimním období jsou chřipky a nachlazení ukazatelem, že léto skončilo. Jak se vyhnout nachlazení? Existuje nějaká šance, jak být fit i na podzim? Naštěstí ano, tak čtěte dál.

Zbaví mě vitamín C všech neduhů?

Asi všichni víme, že se vitamín C považuje za recept na silnou imunitu. To je sice pravda, ale určitě to není kouzelný vitamín, který zvládne vše. Záleží také na Vaší životosprávě, pravidelném pohybu a odpočinku. Dostatečnou konzumaci vitamínu C však nepodceňujte. Ačkoli Vás z probíhající nemoci nevyléčí, dokáže Vás před ní ochránit. Odborníci doporučují navýšit příjem několik týdnů před chřipkovou sezónou – konec léta je ideální doba, kdy se začít s navyšováním. Zajímá vás V čem Vám kolagen v zimě pomůže?

Kolik vitamínu C konzumovat? Bohužel neexistuje jedna správná odpověď. Průměrný příjem by měl být 80-120 mg denně a v předchřipkové sezóně až 500 mg denně. Sportovcům odborníci doporučují denní příjem 500 mg. Pokud tělo vitamín nezpracuje, vyloučí ho močí.

Příroda je mocná čarodějka

Zdroj přijímaného vitamínu C by měl být spíše přírodní. Nejlepší způsob, jak tělo zaplnit céčkem je zvýšená konzumace ovoce a zeleniny. Kde najdete nejvíce vitamínu C? Ze zeleniny v brokolici, paprice, zelí a růžičkové kapustě a z ovoce v černém rybízu, kiwi, jahodách, papáje a citronu. Určitě se zaměřte i na rakytník a šípek, kde je vitamínu C opravdu hodně. Pokud nejste ani tak schopni pokrýt denní dávku céčka, poohlédněte se po kvalitních potravinových doplňcích. Zakoupit lze v lékárně, drogerii nebo na internetu. Před nákupem si zjistěte, kolik vitamínu C je v jedné dávce.

Inca Collagen

Kolagen? Proč ho doplňovat?

Možná se budete divit, ale kolagen je v těle opravdu důležitý. Je to bílkovina, která se nachází v pojivových tkáních. Díky tomu se podílí na pružnosti chrupavek, vazů, pleti, kostí a šlach. Jakmile v těle není dostatek kolagenu, dochází k oslabení pohybového aparátu. Díky tomu se pohyb může stát bolestivým, což znepříjemňuje každodenní život. Kolagen se vyrábí v těle, jenže s věkem se jeho produkce zpomaluje. Proto je více než prospěšné ho doplňovat, hlavně pokud je Vám přes 40 let nebo jste sportovec.

Kolagen a vitamín C jsou nerozluční kamarádi

Víte, že se vitamín C podílí na výrobě kolagenu? Nedostatek vitamínu C vede k nestabilitě a degeneraci kolagenu, který nedokáže plnit svojí funkci. Nikdy nezapomínejte na pravidelné doplňování céčka, je to důležité pro rychlou tvorbu a výrobu. Extrémní nedostatek vitamínu C vede ke kurdějím.

Podzim bez nachlazení a bolesti kloubů

Pokud si zakoupíte kolagen, zaměřte svou pozornost i na dostatek vitamínu C. Jejich správná kombinace je důležitým procesem, díky kterému se výsledky dostaví rychleji. Ochráníte tělo před chřipkou, posílíte pohybový aparát a jako bonus se Vám mohou zjemnit vrásky a urychlit regenerace svalů.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.