Láska prochází ledvinou

Víte, že dárcem ledviny může být i nepokrevní příbuzný? Lidé s vážně nemocnými ledvinami, kteří jsou často odkázáni na dialýzu, nemohou se radovat z mnoha aktivit ať už kvůli pitnému režimu, únavě a nemožnosti vzdálit se na delší dobu od svého dialyzačního centra, se s darovanou ledvinou vrací k normálnímu životu. Stačí k tomu „maličkost“: dar ledviny.

Čtyři dvojice dárce a příjemce ledviny se podělili se svými zkušenostmi v přiložené brožuře.

Publikace vznikla ve spolupráci s IKEM, České transplantační společnosti a za podpory společnosti Astellas.
Autoři:
MUDr. Eva Pokorná
MUDr. Marta Šimůnková
MUDr. Petra Šimůnková

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.

Související dokumenty