Zdravě i hravě

Od září se ve vybraných městech Moravskoslezského kraje uskutečnilo třicet přednášek věnovaných zdravému životnímu stylu dětí od 3 do 12 let. Ve spolupráci s mateřskými a základními školami je uspořádala Revírní bratská pokladna, zdravotní pojišťovna. Přednášky vedené výživovou specialistkou MUDr. Šárkou Andělovou, CSc., ze sdružení Stop obezitě (STOB) byly součástí vzdělávacího projektu Zdravě i hravě, jehož cílem je zábavnou formou nadchnout už nejmenší děti pro zdravou stravu a pohyb.

Jedná se o edukační kampaň, která má působit především preventivně. Podobných aktivit je v tomto kraji málo, proto jsme se rozhodli zaměřit svou pozornost právě na zdravou životosprávu malých dětí,“ uvádí ředitel RBP ZP Ing. Lubomír Káňa.

Přednášky v mateřských a základních školách v Ostravě, Havířově, Orlové, Frýdku-Místku, Karviné a Opavě probíhaly zábavnou formou pomocí obrázků, fotografií a pohádek o vitamínech
a o Honzíkovi, které vznikly přímo pro tento projekt. Výživová specialistka dětem objasňovala význam ovoce a zeleniny, vliv škodlivých látek na tělo, doporučila jim vhodný jídelníček a vysvětlila, jaká onemocnění jim můžou hrozit v případě špatného stravování – např. obezita, mentální anorexie, bulimie a další.

Součástí vybraných přednášek v mateřských školách byl také přednes obou naučných pohádek o vitamínech a o Honzíkovi, který se díky zdravé životosprávě stal malým hrdinou. Pohádky nejmenším dětem odvyprávěl herec Tomáš Jirman z ostravského Národního divadla moravskoslezského. Několika přednášek na základních školách se zúčastnila i bývalá atletka Lucie Slaninová, která dětem povyprávěla o svých úspěších a zkušenostech, co jí sport přináší a proč je při něm důležité zdravě jíst.

Na konci každé přednášky děti obdrželi dárkové tašky RBP ZP, které obsahovali leporelo a prostírání pod talíř s vyobrazením obou zmíněných pohádek. Poslední přednášky se uskutečnily v pondělí 18. listopadu na základní škole v Ostravě.

Kampaň „Zdravě i hravě“ potrvá až do konce listopadu, kdy budou vyhlášeni výherci soutěže o nejlepší recept na zdravou svačinku. Do té doby mohou rodiče, kterým zdraví jejich ratolestí není lhostejné, sledovat na webových stránkách projektu a facebooku rady a tipy na to, jak motivovat děti ke zdravému stravování a pravidelnému pohybu.

O projektu Zdravě i hravě

„Zdravě i hravě“ je projekt Revírní bratrské pokladny, zdravotní pojišťovny, jehož cílem je zábavnou formou nadchnout už nejmenší děti pro zdravou stravu a pohyb. Jedná se o preventivní a výchovný program pro rodiče a děti ve věku od 3 do 12 let, který prostřednictvím dvou dětských pohádek o vitamínech a o Honzíkovi a za pomoci prostírání, leporela a dalších materiálů seznamuje děti se zdravým životním stylem. V rámci projektu probíhají také přednášky v mateřských a základních školách v Moravskoslezském kraji. Součástí projektu je také soutěž o dárkové balíčky.

Call centrum:

Každý pracovní den od 7 do 20 hodin na číslech 775 187 010 a 725 394 785.

Více informací naleznete na webu

www.zdraveihrave.cz

www.facebook.com/zdraveihrave

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.