Alzheimerova choroba je velmi podobná cukrovce

Nejčastější příčina stařecké demence, dosud nevyléčitelná nemoc, by se díky objevu americko-brazilského vědeckého týmu mohla léčit upraveným inzulinem, protože cukrovku léčit lze.

Výzkum vědeckého týmu byl zaměřený na mozkové buňky z paměťového centra, které vědci vystavili účinkům inzulinu. Ukázalo se, že neurony jsou po zásahu mnohem odolnější vůči proteinům, které mají škody v mozcích pacientů na svědomí. Podle vědců by se v ideálním případě z některých léků proti cukrovce daly vyvinout účinné látky i proti Alzheimerově chorobě. Prvotní euforii může snad trochu zkalit fakt, že se jedná o běh na hodně dlouhou trať.
V naší zemi Alzheimerovou chorobou trpí asi 120 tisíc lidí, na celém světě pak 37 miliónů.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.