Převoz nedonošeného dítěte proti vůli matky

Dobrý den, mám syna od narození v nemocnici v péči na nedonošeném oddělení. Narodil se v sedmém měsíci, byl v inkubátoru, ale teď už je v postýlce. Žádný zdravotní problém nemá, jen ze začátku s dechem, ale to už je v pořádku. Od začátku po mě nemocnice chce pro syna převoz, ohledně místa, které prý nemají. Nesouhlasím s tím, nejen, že se bojím převozu, ale doma mám ještě dvě děti.

Stále mi tvrdili, že potřebují inkubátor, ale syn už v inkubátoru není. Přesto chtějí jeho převoz, že je prý jediný adept atd. Bylo mi řečeno, že ho mohou převézt i bez mého souhlasu. Chtěla bych vědět, jestli je nějaký zákon proti, aby mi syna nepřevezli? Pokud ano, tak jaký? A jaká mám vůbec práva? Já přece nemohu za to, že nemají místo, a hlavně určitě nebudou dávat předčasně narozené dítě do postýlky, tak nechápu, o co jim jde? V inkubátoru už není. Velice vám děkuji za odpověď.

MUDr. Marta Šimůnková:
Obávám se, že vašemu dotazu nerozumím. Kam chtějí vašeho syna převézt?

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.