Co místo čištění zubů?

Když jste déle na cestě a nemáte možnost si vyčistit zuby – snězte čerstvé jablko! Chrání před zubním kazem, je chutné a osvěžuje dech. A koupíte ho skoro všude.

Velmi vžitý omyl. Jablko obsahuje cukry a kyseliny, které by přes noc neměly zůstat na chrupu. Kyseliny naleptávají sklovinu a v cukry jsou živnou součástí zubního plaku, v němž se dobře daří kazutvorným bakteriím. Část pravdy tu je – jablko osvěží dech.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.