Vleklá léčba po úrazu kotníku

Otázka

Dobrý den, je mi 25 roků a v dubnu tohoto roku jsem měla úraz a byla operována pro zlomeninu vnějšího kotníku. Kotník se zhojil dobře, avšak už při rehabilitaci mi noha začala otékat, bolet, sekrece z kotníku. Při stěrech mi byl zjištěn pozitivní staphylococus aureus.3xjsem byla přeléčena antibiotiky a podle rentgenu mi kotník otékal z důvodu dráždění drátů na kotník.

Odpověď

S tím mi nebylo nic děláno (promazávat heřmánkem, obklady z višnovou mast). Ted jsem týden po vynucené operaci a byla mi zjištěna nekróza na zevním kotníku. Jsem zoufalá z vleklé léčby a mám pochybnosti, zda lékaři postupovali správně. V budoucnu mě čeká plastika kotníku a nevím, zda tuto operaci hradí pojišťovna. Byla by možná alespoň nějaká finanční kompenzace?

MUDr. Marta Šimůnková:
Pokud pochybujete, zda lékaři postupovali správně, můžete požádat o přešetření případu ředitelství nemocnice, okresní sdružení České lékařské komory nebo příslušnou pobočku zdravotní pojišťovny, s níž má zdravotní zařízení uzavřenou smlouvu. Tam by vám také sdělili, zda bude ve vašem případě plastika kotníku hrazena ze zdrojů veřejného pojištění.