Hodování na konci roku ohrožuje štíhlou linii i kvalitu vlasů

Mlsání a hodování při oslavách konce roku ohrožují nejen štíhlou linii, ale zhoršují také kvalitu vlasů. Kalorické bomby plné tuků podle odborníků vlasům nesvědčí. Radí proto lidem, aby při výběru pochoutek mysleli také na to, co potřebují jejich vlasy.

Nadmíra cukru přispívá k nadměrnému vypadávání vlasů a štěpení konečků. Mastné vlasy signalizují, že tělo přijímá mnoho tuků. V krvi je z takové stravy velké množství mastných kyselin, což u některých lidí zvyšuje únavu. Suché vlasy mají lidé, kteří pijí méně než dva litry tekutin denně.

Pokud si člověk v posledních dnech roku dopřeje „nezdravé“ dobroty, měl by pak co nejdřív vše začít napravovat. Vlasy potřebují zinek, jeho zdrojem jsou ořechy, sója, luštěniny a ryby a dále železo, které je v červeném mase, vaječném žloutku, kokosu nebo máku. Křemík je v jablcích, cibuli, mrkvi a rybách. Draslík je v mořské soli, ořeších a zelenině.

Pro vlasy jsou potřebné i vitamíny – C pomáhá zvyšovat prokrvení vlasových váčků, B jim dodá lesk a barvu. Vitamín C je v zelenině a vitamín B v luštěninách, ořeších a pivovarských kvasnicích.

Potraviny s vysokým obsahem bílkovin, jako jsou mléčné výrobky, fazole a rýže, posílí vlasy a dodají jim lesk. Příznivě působí kofein, a to na vlasové váčky, dokáže prý zastavit padání vlasů a zbrzdit vznik pleše.

Za ideální výživu pro vlasy považují odborníci podle těchto doporučení salát se sýrem a kuřecím masem, misku celozrnného müsli s ořechy a několik kousků ovoce.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.