5 tipů, jak ihned ulevit při bolesti hlavy

Bolest hlavy čas od času potká každého. Jakmile udeří, je velmi obtížné se soustředit a i snadné úkoly se najednou plní nadmíru obtížně. Pokud cítíte, že se vás bolest hlavy začíná zmocňovat, vyzkoušejte následující postup.

1. Pusťte do místnosti čerstvý vzduch
Celodenní vysedávání v místnosti bez dostatku kyslíku může snadno způsobit různé potíže. Pokud cítíte, že na vás jde bolení hlavy, zkuste pořádně vyvětrat nebo se na chvíli projděte na čerstvém vzduchu.

2. Vypijte sklenici vody
Častou příčinou bolení hlavy je také nedostatek tekutin. Nalijte si proto sklenici čisté vody bez bublinek (ideálně studené, ale ne ledové) a pomalu ji vypijte. Můžete do ní přidat i pár kapek citronu.

3. Narovnejte se
Při práci u počítače se obvykle hrbíme a vůbec všemožně kroutíme. V sedu na židli dejte obě nohy na zem, vtáhněte břicho, podsaďte mírně pánev a zpevněte tak střed těla. Zkontrolujte, jestli nemáte hlavu vystrčenou příliš dopředu a pokud ano, zasuňte mírně bradu. Klidně vstaňte a trošku se protáhněte, bude se vám i lépe přemýšlet!

4. A uvolněte se
Soustřeďte svou pozornost na ramena – pravděpodobně je máte lehce přikrčená a ztuhlá. Uvolněte je a povolte také obličejové svaly a čelisti. Zaměřte se na dýchání a několikrát se zhluboka nadechněte, přičemž dech veďte až do břicha.

5. Zadívejte se mimo monitor
Upřený pohled do počítače několik hodin v kuse neprospívá hlavě ani očím. Proto vždy po 20 minutách koukání do počítače obraťte svůj zrak přibližně na 20 vteřin mimo monitor nebo si zakryjte oči dlaněmi. Upravte si také výšku monitoru – vaše oči by měly být na úrovni horní hrany obrazovky.

Pokud nic nepomáhá…
Vyzkoušeli jste všechno a bolest stále neustupuje? Sáhnout můžete například po měkkých tobolkách Naproxen Apotex. Lék je určený pro krátkodobou léčbu bolesti hlavy, zubů, svalů, zad nebo menstruační bolesti. Má dlouhodobý účinek a stačí ho podávat pouze dvakrát nebo třikrát denně po 8 až 12 hodinách.

 

 

 

 

 

 

 

Lék k vnitřnímu užití, obsahuje naproxen.
Správné použití konzultujte se svým lékařem či lékárníkem.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.