Krásné tělo lze mít i po porodu či drastických dietách

Cítit se ve svém těle dobře a sebevědomě, je alfou a omegou spokojeného života každého z nás. To, jak vypadáme, z velké části můžeme ovlivnit i my sami – správnou stravou a pravidelným pohybem. V určitých případech, například „po dětech“, anebo v případě velkého snížení váhy, lze k postavě, po níž toužíme, dopomoci operace zvaná plastika břicha.

Povolující se kůže, kožní převisy, vyčnívající břicho a z toho plynoucí ztráta sebevědomí, stud svléct se do plavek, omezení pohybu či obtížné oblékání – to jsou většinou příčiny, proč ženy či muži volí plastickou operaci břišní stěny. Jedná se o operační zákrok v celkové anestezii a výsledkem je zeštíhlení a zlepšení kontur postavy. Tento druh operace je tedy vhodný nejen pro ženy po porodu či výrazné redukci váhy, ale i pro muže, kteří svoji váhu výrazně snížili vlivem dietního režimu.

„Abdominoplastika neboli plastika břicha patří k nejčastějším operačním zákrokům naší kliniky. Mimo odstranění kožního převisu na břiše se při operaci zároveň sešijí i rozestoupené břišní svaly způsobující vypouklý tvar břicha. Aby byl výsledek operace z hlediska estetiky co možná nejlepší, je do celého operačního postupu zahrnuta i speciálně provedená liposukce (tzv. bodycontouring), kterou se vytvaruje pas a zeštíhlí boky. Liposukcí se také ztenčuje horní lalok kůže nad pupkem, který se následně přetáhne přes místo, kde došlo k odstranění kožního přebytku. Jeho ztenčením se docílí hladkého napojení na ponechanou kůži bez vzniku nerovností. Tento přístup umožňuje vyřešit během zákroku i pupeční kýlu, a to bez síťky, kterou používáme neradi, jelikož se jedná pro tělo o cizí materiál,“ vysvětluje MUDr. Jiřina Šilhánková z kliniky GIA.

Kdy je břicho „zralé“ na plastiku?

Existuje řada důvodů, proč vzniká v oblasti břicha přebytečný tuk, špatná elasticita kůže nebo oslabená pojivovou tkáň. Patří mezi ně:

  • Výrazné změny hmotnosti
  • Těhotenství
  • Operace břicha, například císařský řez
  • Stárnutí
  • Přirozený typ postavy a jeho vývoj

Břišní plastika může odstranit volnou, přebytečnou kůži a tuk a zpevnit oslabené fascie. Může také odstranit strie a kůži v dolní části břicha pod pupkem. Co však břišní plastika neodstraní, jsou strie mimo tuto oblast.

Ať už vznikne příčina kožního převisu, nepevného a nevzhledného břicha jakkoliv – plastická operace břicha pomůže pacientům jak po osobní stránce a esteticky tak i zastaví další proces povolování břišní stěny. Dnešní možnosti jsou nekonečné, a tak rozhodnete-li se pro operační zákrok – plastiku břicha, věřte, že nebudete litovat.

Foto: Ingimage

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.