Mužské intimní potíže

Otázka

Je mi 24 let a poslední dobou mě trápí pár problémů. Nějaký čas mám naběhlou uzlinu na krku. Další věc je, že mám dost popraskané žilky v očích. Na žaludu mám několik maličkých červených pupínků. Občas mě svědí oblast žaludu a řitního otvoru. Také chodím častěji na WC a někdy mám průjem. Občas mě při větší fyzické zátěži bolí břicho a mám problémy se spaním. Dříve jsem padl do postele a spal, teď se několikrát za noc budím.

Odpověď

Také jsem zaregistroval oslabení sexuální touhy. Navíc mám problém s odbouráváním alkoholu. Nejsem žádný notorický alkoholik. Jednou týdně jdu popít s přáteli. Poslední dobou se mi stává, že mi druhý den není dobře třeba po vypití třetiny alkoholu oproti dřívější době. Zajímalo by mě, jestli můžou tyto problémy spolu nějak souviset, případně na jakého doktora bych se měl obrátit. Nechce se mi to řešit přes moji obvodní lékařku.

MUDr. Marta Šimůnková:
Potíže spolu mohou, ale nemusejí souviset. Jejich pestrost je zarážející a léčba patří do rukou několika odborníků. Mohu vám jen doporučit, abyste se obrátil na lékaře, kterému důvěřujete. Máte právo změnit lékaře, pokud ke stávajícímu nemáte důvěru. Doporučovala bych začít se změřením krevního tlaku, vyšetřením moče a základními laboratorními testy, včetně jaterních testů, hladiny krevního cukru. Teprve podle výsledků lze nasměrovat na příslušného odborníka.