Botox

V novém roce zase o něco mladší

Nový rok se pomalu rozjíždí a s ním přichází spousta radostí, nových výzev a zážitků. Po vánočním shonu a oslavách konce roku se vše zase vrací do normálního tempa. Představte si, že byste kromě nového ohozu a šperků, přišla do práce s odpočinutým obličejem bez vrásek. Existuje hned několik způsobů, jak obličej „vylepšit“, níže jsme pro Vás sepsali 3 nejpoužívanější metody současné estetické dermatologie.

Botulotoxin

Obliba botoxu každým rokem stoupá. Jeho zázračných účinků, díky nimž dochází k odstranění mimických vrásek, využívají světové hvězdy, české celebrity a v posledních letech se přidávají i obyčejné ženy. „Aplikace botulotoxinu se používá nejčastěji k omlazení pleti a k redukci vrásek v horní polovině obličeje – např. vrásky u kořene nosu, na čele či kolem očí. Tato korekce mimických vrásek stoupá stále na oblibě hlavně díky snadné a rychlé aplikaci,“ prozradila MUDr. Petra Samková z estetického dermatologického oddělení kliniky GynCentrum. Malá dávka botulotoxinu se pomocí injekční stříkačky s tenkou jehlou jednoduše vpraví do mimických svalů do míst, které chceme vyhladit. Botox svaly, které způsobují vznik vrásek, uvolní a pleť se vypne. Výsledný efekt nastupuje již mezi 2-14 dnem, první aplikace botoxu pak vydrží 3-4 měsíce. Při dalších aplikacích se doba účinku prodlužuje až na 9 měsíců. Celý zákrok se provádí ambulantně a je téměř bezbolestný. Bezprostředně po výkonu mohou být místa vpichu lehce začervenalá, ovšem tyto skvrnky lze pohodlně zakrýt make-upem. Botox nás nezbaví jen vrásek. Jeho účinky ocení zejména ti, kteří trpí nadměrným pocením. Účinek je časově omezený, délka efektu se obvykle pohybuje mezi 6 a 18 měsíci.

Zázračná kyselina hyaluronová

Vyhlazení vrásek pomocí injekčních výplní kyseliny hyaluronové je po aplikaci botoxu nejčastějším estetickým zákrokem. Kyselina hyaluronová se využívá především k vyplnění statických a jemných vrásek (nosoretní vrásky, pokleslé koutky), tedy vrásek, které vznikají věkem. Také s ní lze modelovat tvář a korigovat tvar rtů. Kyselina hyaluronová je součástí dermálního mezibuněčného prostoru, je to tedy tělu přirozená látka, která se vyskytuje ve druhé vrstvě kůže. Bohužel postupem věku dochází k úbytku kůže, proto je možné ji formou výplní nebo tekutého liftingu doplnit. Ošetření kyselinou hyaluronovou provádí vždy specialista, při redukci hlubokých vrásek se může kombinovat i s botoxem. Efekt výplní je individuální, obvykle vydrží 6-12 měsíců. Stejně jako u aplikace botoxu, i zde může zajít k lehkému zarudnutí. Ovšem tyto skvrny lze zakrýt make-upem.

Lifting a tekutý lifting

Je určen pro všechny ženy a muže, kteří potřebují omladit pleť, pozdvihnout a zpevnit povadlé kontury obličeje a dodat jejich pleti mladistvější a svěžejší vzhled. „Liftingových metod je hned několik a záleží na mnoha faktorech, jako je věk pacienta, místo a četnost výskytu vrásek nebo stav pokožky. Určitě je tedy vhodné, než se do omlazujícího zákroku pustíte, zkonzultovat vše s dermatologem. Svěřujte se pouze do rukou zkušených odborníků. Občas se ke mně dostali klienti, kteří sice ušetřili pár korun, ale následky byly katastrofální!“ radí MUDr. Petra Sámková.

Pod tekutým liftingem se označuje aplikace kyseliny hyaluronové formou mezoterapie. Je velice efektivní k redukci jemných vrásek, masivní hydrataci pokožky, převážně v oblasti obličeje, krku a dekoltu, lze také aplikovat na hřbety rukou k jejich výraznému omlazení. Mezoterapie je aplikace účinných látek do různých oblastí celého těla. Další možností je redukce strií a zmírnění vypadávání vlasů. Tekutý lifting je opravdu vhodný pro jakoukoliv věkovou kategorii.

Ať už se rozhodnete tak či onak, vězte, že důležitá je především Vaše osobní spokojenost a pocit radosti.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.