Vypadávající ochlupení

Otázka

Manželovi je 36 let a před 4 roky mu vypadalo pravé obočí (najednou cca 80 %) a postupně se začaly tvořit lysiny ve vousech. Rok a půl chodil ke kožní lékařce na vypalování dusíkem, ale s nulovým výsledkem. Po 2 letech od vypadání obočí začalo velmi pozvolna vypadávat i druhé obočí. Po cca 9 měsících mu zbyla jen špička nad vnitřním koutkem. Nyní jsme si všimli, že se mu začínají objevovat holá místa na předloktí, v podbřišku i na břiše. Vlasy jsou zatím v pořádku. Čeká mého muže úplná ztráta ochlupení, včetně řas a vlasů? Po neúspěšné léčbě je značně skeptický.  Je v ČR nějaké specializované pracoviště? Snad by se manžel ještě pokusil…

Odpověď

MUDr. Marta Šimůnková:
Vypadávání ochlupení není úplně jednoduchý problém. Zkuste se objednat do specializované poradny některého z našich špičkových dermatologů:

prof. Jana Hercogová, CSc., přednostka Dermatovenerologické kliniky 2. LF UK a FN Bulovka má též poradnu – PRAŽSKÉ DERMATOLOGICKÉ CENTRUM (Na Stráži 28, 180 00 Praha 8)
Tel.: 284 840 002

nebo Centrum Zdravé vlasy, Dermatovenerologická klinika Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Šrobárova 50, 100 34 Praha 10 (objednání: ve všedních dnech mezi 13. – 15. hodinou 267 163 659) – garanty jsou prof. Petr Arenberger, DrSc., MUDr. Monika Arenbergerová, Ph.D., vedoucí lékařka MUDr. Michaela Havlíčková. I když je v názvu pracoviště Zdravé vlasy, odborníci se zabývají problematikou komplexně.