Vyrobena čokoláda, co chrání pleť proti UV záření

Hořká čokoláda dokáže člověku zlepšit náladu a nejnověji také chránit pleť proti ultrafialovým paprskům. Tyto účinky nové čokolády, vyrobené jednou italskou firmou, prokázala studie, o které informovala agentura ANSA.

Čokoláda s názvem Oxicoa obsahuje třikrát více přírodního antioxidantu polyfenolu než obyčejné čokolády. V deseti gramech Oxicoy se nachází stejně antioxidantů jako ve třech sklenicích borůvek, dvou šálcích zeleného čaje nebo ve třech kilech melounu.
Kakaové boby obsahují velké množství polyfenolů, které jsou i v čokoládě. Ale při tradiční výrobě se jich asi 70 procent ztrácí. Výrobce nové čokolády dokázal pomocí vylepšené procedury snížit ztráty na 20 procent.
Účinky čokolády Oxicoa prověřila nová studie provedená v Londýně. Zkoumané osoby byly rozděleny do dvou skupin po patnácti lidech. První skupina jedla denně 20 gramů čokolády Oxicoa, zatímco zbytek stejné množství normální tmavé čokolády. Pak byli vystaveni ultrafialovému záření. Po dvanácti týdnech měli ti, co jedli obyčejnou čokoládu, na kůži dvakrát více pigmentových skvrn než konzumenti Oxicoy.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.