Zbavení svéprávnosti

Dobrý den, moje matka má velice vážné psychické problémy již spoustu let, dělá kvanta dluhů, a nezůstává jí věčně ani pár stovek na jídlo, následně hladoví a dělá další dluhy. Asi dvacet let již investuje peníze do různých soudních líčení vůči bývalému zaměstnavateli, který ji údajně neoprávněně propustil, vůči naši městské nemocnici, kteří jí prý již spoustu let usilují o život. Psychicky léčit se ale odmítá, prý jsme my blázni a ne ona. Jde nějakým stylem požádat o nařízení takovéto léčby?

MUDr. Marta Šimůnková:
Pokud není zbavena svéprávnosti, nebo léčbu nenařídí soud (pro trestný čin), pak nikoli.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.