Barack Obama obnovil financování programů pro plánování rodiny

Nový americký prezident zrušil zákaz federálního financování zahraničních programů pro plánování rodiny, které mimo jiné podávají informace týkající se potratů.

Rozhodnutí amerického prezidenta už kritizovaly vlivné protipotratové skupiny. Odpůrci zákazu potratů je naopak považují za krok správným směrem, který pomůže zlepšit zdraví žen, a to především v rozvojových zemích. Zrušení zákazu prezident podepsal bez přítomnosti médií. Podle komentátora BBC pravděpodobně nestál o přílišnou pozornost. Téma potratů zůstává v USA stále velmi kontroverzní. Organizace Planned Parenthood Federation of America ale prezidentovo rozhodnutí ocenila. „Díky zrušení zákazu už zdravotníci nebudou muset volit mezi snížením objemu financí určených na programy plánování rodičovství a omezováním lékařské péče, kterou mohou ženám poskytnout,“ píše se v prohlášení organizace.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.