Bolesti od krční páteře, zvětšené lymfatické uzliny

Otázka

Dobrý den, je mi 35let a trpím bolestmi krční páteře, podle rentgenu mám skoliosu páteře, kyfosu c páteře a mezi 4 – 5 obratlem snížený disk. Od krční páteře mě bolí hlava, a motá se mi, musím si brát Brufen. Dle neurologického vyšetření vše v pořádku. Navíc mi na krku vylezly lymfatické uzliny, mám jich tam celkem šest, hmatatelných i okem viditelných. Paní doktorka na kožním kroutila hlavou a řekla, že jsou malinké, že to nic není. Jedna má asi centimetr a nemohu si dát vlasy do culíku, jelikož je to vidět okem a i mě je to dost nepříjemné. Jsem zoufalá z přístupů doktorů, podle nich je vše v naprostém pořádku, ale já v pořádku nejsem a to oni odmítají. Má vlastní doktorka mi řekla, jak mne v mém věku mohou bolet záda. Budu ráda za odpověď.

Odpověď

MUDr. Marta Šimůnková:
Zvětšené lymfatické uzliny svědčí nejspíše pro nějakou infekci. Uzliny do 1 cm lze považovat však spíše za hraniční než za zvětšené. Stav vyžaduje spíše sledování než léčbu.
Potížím s páteří by prospěla spíše rehabilitace než pravidelné užívání Brufenu. V jakémkoli věku „máte právo“ na to, aby vás bolela záda. Ta mohou bolet i děti. Pokud nejste spokojena s péčí vaší praktické lékařky, můžete si najít jiného doktora. Podle zákona máte právo na svobodnou volbu lékaře.