Díky nové technologii umí iPhone změřit i činnost srdce

Pro některé z nás bude iPhone navždy trochu děsivým znakem moderní doby: neuvěřitelně plochým přístrojem, ze kterého si můžete zavolat, poslechnout písničku, naučit se cizí jazyk nebo najít cestu domů. A nyní můžete prostřednictvím iPhonu poslouchat i vlastní srdce. Nová technologie totiž proměnila iPhone v srdeční monitor, který ocení hlavně příznivci fitness, napsala agentura Reuters.

„Chtěli jsme, aby sledování tělesné kondice bylo zábavné, jednoduché a uživatelsky příjemné,“ říká Michael Williams, zakladatel a výkonný ředitel společnosti, která představila nový monitorovací modul. „Pro iPhone už byly vynalezeny desítky fitness aplikací, ale ještě žádná z nich se dosud nezabývala monitorováním srdeční činnosti,“ dodal.
Sportovci si během kondičních cvičení nebo běhání mohou umístit speciální senzory na hruď a přenést nasbíraná data o srdeční činnosti do svého iPhonu. Zde se data shromažďují a vyhodnocují, a dokonce se mohou posílat k analýze na zdravotnické webové stránky.
„V několika vteřinách si můžete zkontrolovat, jestli jste fit,“ říká Williams. „Výdaje kalorií jsou založené na datech získaných z vašeho metabolismu, ne na všeobecných tabulkách.“ Existuje ale i tradiční způsob zjišťování srdečního tepu. Jednoduše si můžete po skončení cvičení přiložit palec na zápěstí a spočítat počet tepů za minutu.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.